Кошик
307 відгуків
Гібридні сонячні електростанції+380969560034
+380 (96) 956-00-34
+380 (50) 956-00-34
+380 (93) 956-00-34
Киевская обл., г. Вишневое, ул. Леси Украинки 50, Вишневе, Україна
«MAGUS - Альтернативна енергетика для Вашого будинку»
Залишити відгук

Що таке Bifacial двосторонні сонячні панелі?

Що таке Bifacial двосторонні сонячні панелі?
Що таке Bifacial двосторонні сонячні панелі?

У гонці за створення ще більш ефективних сонячних панелей виробники створюють панелі, вловлюють світло з обох сторін.

Що таке двосторонні сонячні панелі?

Коли ви намагаєтеся вибрати правильну сонячну панель для свого проекту, ефективність сонячної панелі виділяється як одна з ключових характеристик. Один з нових способів підвищення ефективності виробників - використання двосторонніх сонячних панелей.
Двостороння сонячна батарея (bifacial solar panel) - це фотоелектрична панель, здатна збирати сонячне світло як спереду, так і ззаду. Звичайна сонячна панель має непрозору задню частину, але двостороння батарея дозволяє сонячному світлу проникати ззаду. Це може привести до збільшення виробництва електроенергії від 5% до 30%, залежно від панелі і способу її встановлення.
Як влаштовані сонячні панелі?

Ось схема того, як влаштована звичайна панель:

Як влаштовані двосторонні сонячні панелі?

Задній лист - це шар, який знаходиться за фотоелектричними елементами. У нього немає фотоелектричних властивостей, тому, хоча він грає важливу роль в конструкції панелі, він не генерує електрику.
З-за цього ви можете задатися питанням, який вплив задній лист може мати на електричну потужність панелі. Поряд зі структурною роллю, яку він виконує, є дві речі, які задній лист виконує у звичайній сонячної панелі, що впливає на ефективність.
По-перше, за замовчуванням для сонячних панелей використовується білий задній лист. Це тому, що білий колір відбиває більше світла, і це може збільшити світло, що потрапляє на передню частину сонячних елементів. Це відбувається тому, що світло потрапляє на задній лист, відображається вгору через верхній шар скла і заломлюється усередині скла в процесі, званому внутрішнім відбиттям. Цей ламаний світло збільшує потужність сонячної панелі.
Інша річ, яку робить задній лист, - це впливає на температуру сонячних елементів. Більш холодний елемент більш ефективний, тому підтримувати більш низьку температуру сонячної панелі - це добре. Так само, як біла футболка зберігає прохолоду в сонячний день, ніж чорна сорочка, білий задній лист поглинає менше тепла і трохи охолоджує панель, тим самим збільшуючи її електричну потужність.
Іноді люди вибирають чорний задній лист з естетичних міркувань, тому що повністю чорна сонячна панель, як правило, краще виглядає на даху з темною черепицею. Компроміс - це втрата ефективності, хоча і незначна. Наприклад, панель REC N-PEAK може досягти ефективності 19,8%, а панель N-Black PEAK - 19,5%.

Як влаштована двостороння сонячна панель?

Замість заднього листа двостороння сонячна панель замінює традиційний непрозорий лист задній прозорим шаром, зазвичай скляним. Цей прозорий шар дозволяє клітинок з обох сторін панелі отримувати світло.

Оскільки двостороння панель може бути затиснута між двома шарами скла, алюмінієвий каркас також часто не враховується. Ці так звані безрамні модулі «скло на склі» дуже відрізняються від звичайних сонячних панелей. Їх часто вибирають не з міркувань ефективності, а з естетичних міркувань.

Приклад двосторонніх скляних сонячних панелей.

Ви можете побачити більше прикладів у моїй статті про сонячних навісах (хоча не всі панелі зображені у цій статті, двосторонні).
Однак не всі двосторонні панелі безрамні, і не всі безрамні панелі двосторонні. Обов'язково ознайомтеся зі специфікаціями вашій панелі, щоб дізнатися.

Як працюють двосторонні сонячні панелі?

Більш висока ефективність двосторонніх сонячних панелей пов'язана зі здатністю задньої сторони сонячної панелі збирати додатковий світло. Кількість світла, доступного на задній стороні панелі, сильно залежить від типу установки.

На даху житлового будинку зі стандартними стелажами, які розміщують панель всього в декількох метрах від поверхні даху, буде дуже мало додаткового світла, що надходить з задньої сторони панелі.

Але в наземної установки або установки на даху, в якій використовується стелажна система, яка нахиляє сонячні панелі, може бути достатньо світла, відбитого від землі, щоб використовувати двосторонні елементи.

Ви можете бути здивовані, що трава або навіть бруд в сонячний день будуть відображати достатньо світла, щоб змінити ситуацію. Вийдіть на вулицю в сонячну погоду і подивіться, наскільки яскравими є дерево, трава і земля. Це те, що дає двосторонньому панно перевагу.

Наскільки ефективніше двостороння сонячна панель?

Підвищення ефективності в значній мірі залежить від установки, але в середньому двосторонні панелі можуть мати поліпшення продуктивності на 6-9% у порівнянні з традиційної «монолицевой» панеллю.

Це згідно з дослідженням Національної лабораторії поновлюваних джерел енергії, який вимірював продуктивність в області двосторонніх панелей на наземній стійці.

Які компанії виробляють двосторонні сонячні панелі?

Багато популярні виробники сонячних батарей мають у своїй лінійці один або кілька двосторонніх продуктів. Я склав список деяких з них, але він далеко не повний.

Пояснення специфікацій нижче:

  • Рама: алюмінієва рама або безкаркасні
  • Кремній: полікристалічний або монокристалічний
  • Потужність на передній панелі: максимальна потужність на передній панелі
  • Збільшення потужності на задній стороні: максимальне посилення за рахунок світла, падаючого на задню частину панелі
  • Теоретична максимальна потужність: загальна потужність спереду і ззаду разом

Canadian Solar BiKu

У цій полікристалічної панелі від компанії Canadian Solar використовуються сонячні елементи з половинним розрізом для досягнення більшої ефективності в тіні. Це панель високої потужності, особливо при використанні в установці, де ви можете повною мірою використовувати заявлене 30% -ве посилення потужності із зворотного боку.

Рамка алюміній
Кремній полікристалічний
Фронтальна сила Від 350 до 365 Вт (в залежності від моделі)
Приріст потужності на задній стороні до 30%
Теоретична максимальна потужність 475 Вт
Гарантія 25 років потужності, 10 років продукту

JA Solar JAM60D09

У JAM60D09 використовується монокристалічний кремній, який допомагає йому досягти високої теоретичної вихідний потужності 400 Вт з урахуванням посилення тильного боку в 25%. Він використовує безрамне конструкцію скло-скло і має гарантію вище середнього. Ця панель доступна в моделях на 60 і 72 осередку.

Рамка безрамний
Кремній монокристалічний
Фронтальна сила Від 305 до 325 Вт (в залежності від моделі)
Приріст потужності на задній стороні до 25%
Теоретична максимальна потужність 400 Вт
Гарантія 30 років потужності, 12 років продукту

Jinko Solar Swan Bifacial HC

Буква «HC» в назві продукту вказує на те, що в Swan Bifacial використовуються сонячні елементи з половинним розрізом для підвищення ефективності в тіні. Він доступний як з непрозорими, так і з прозорими задніми листами для тих додатків, де естетика має вирішальне значення. Використання прозорого заднього листа призводить до дуже невеликої втрати потужності 5 Вт. Swan Bifacial доступний як з 60, так і з 72-елементними моделями і має 30-річну гарантію на харчування.

Рамка безрамний
Кремній монокристалічний
Фронтальна сила Від 310 до 335 Вт (в залежності від моделі)
Приріст потужності на задній стороні до 25%
Теоретична максимальна потужність 413 Вт
Гарантія 30 років потужності, 12 років продукту

LG NeON 2 BiFacial

LG NeON 2 BiFacial - це панель на 72 комірки з алюмінієвою рамою. Як і інші продукти серії LG NeON, він відрізняється винятковою ефективністю і однією з кращих гарантій у галузі.

Рамка алюмінієва рама
Кремній монокристалічний
Фронтальна сила Від 390 395 Вт (в залежності від моделі)
Приріст потужності на задній стороні до 30%
Теоретична максимальна потужність 514 Вт
Гарантія 25 років потужності, 25 років продукту

Longi Solar Hi-MO4

LONGi Hi-MO4 - це монокристаллическая панель з розміром вічок 60 і 72. У ньому використовуються сонячні елементи половинної форми для кращої роботи в тіні.

Рамка алюмінієва рама
Кремній монокристалічний
Фронтальна сила Від 345 до 365 Вт (60 осередків); Від 415 до 435 Вт (72 елемента)
Приріст потужності на задній стороні до 25%
Теоретична максимальна потужність 444 Вт (60 осередків); 531 Вт (72 клітинки)
Гарантія 30 років потужності, 10 років продукту

Trina Solar Duomax Twin

Duomax Twin - це приваблива безрамна двостороння панель від Trina Solar, яка випускається як з 60, так і з 72 осередками. У нього пристойна ефективність і хороша гарантія.

Рамка безрамний
Кремній монокристалічний
Фронтальна сила Від 315 до 340 Вт (60 осередків); Від 385 до 410 Вт (72 елемента)
Приріст потужності на задній стороні до 25%
Теоретична максимальна потужність 425 Вт (60 осередків); 513 Вт (72 клітинки)
Гарантія 30 років потужності, 10 років продукту
Наскільки дорожче двосторонні сонячні панелі?

Згідно з тим же дослідженням NREL, надбавка до вартості двосторонніх модулів невелика: від 5 до 6 центів за ват. Це означає, що за модуль на 300 Вт ви можете заплатити додатково 18 доларів. Це не так вже й багато, і якщо ви використовуєте похилу стійку або наземне кріплення, надбавка до ціни може окупитися більш високою продуктивністю електроенергії.

Однак у сонячного проекту є й інші фактори вартості. Для безрамних модулів скло-скло різняться стелажне обладнання та способи установки. Це означає, що ваш установник сонячних батарей може не мати великого досвіду роботи з цим типом модуля, що може сповільнити роботу і збільшити витрати на робочу силу.

Кроме того, безрамные модули требуют большей осторожности при установке, поскольку чрезмерное усилие может привести к растрескиванию стекла. Наконец, панели стекло-стекло весят больше, а это означает, что для подъема панели могут потребоваться два человека, тогда как обычная панель обычно достаточно легкая, чтобы ее мог нести один человек.

Из-за этих факторов солнечная установка, использующая двусторонние модули, может в конечном итоге стоить более 5-6 центов из-за более высоких затрат на рабочую силу.

Стоят ли двусторонние солнечные панели?

Є дві причини, з яких ви можете вибрати двосторонні сонячні панелі:

  • Ви хочете використовувати двосторонні безрамні модулі скло-скло для проекту, в якому важливий зовнішній вигляд, наприклад, для навісу від сонця.
  • У вас є стелажі, що встановлюються на землі або під нахилом.

Для сонячної альтанки, звичайної наземної установки або системи стелажів на похилому даху у вас, ймовірно, буде пристойну кількість відбитого сонячного світла, що потрапляє на задню частину панелі. Якщо це так, ви можете побачити збільшення виробітку на 6-9% з двосторонніми сонячними панелями, що може окупити себе.

Незалежно від того, чи має це сенс для вашого конкретного проекту, потрібен ретельний аналіз кваліфікованим фахівцем зі встановлення сонячних батарей. Щоб знайти досвідченого виконавця, що пройшов попередню перевірку, використовуйте «MAGUS - Альтернативна енергетика для Вашого будинку», щоб отримати кілька пропозицій щодо сонячної енергії.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner