Американські вчені підвищили ефективність сонячного елемента з перовскиту до 25,2%

Вчені з США і Південної Кореї підвищили загальну ефективність сонячного елемента з перовскиту до 25,2%.
Рекордного значення науковцям вдалось досягнути завдяки новій конструкції перовскітових осередків.
Вчені додали до перовскітового матеріалу спеціально оброблений провідний шар діоксиду олова і модифікували формулу перовскіту.
Дослідники розділили перовскітовий і провідний шари модифікованим проміжним шаром з оксиду олова, що дозволило знизити втрати. Для цього вони використовували метод хімічного осадження у розчині, а також оптимізували сам перовскітовий шар.
В результаті ефективність підвищилася до 80% від теоретичного максимуму для матеріалів цього типу. «Результати досліджень можна застосовувати для серійного виробництва перовскітових фотоелементів, - зазначають вчені. – Перовскити дають можливість отримати надзвичайно тонкі і легкі шари при збереженні ефективності, вони поглинають іншу частину спектра і можуть доповнювати кремнієві елементи».