Вчені розробили метод масового виробництва високоефективних фотоелементів з перовскита
Американські і китайські вчені розробили спрощений процес виробництва стабільних перовскітовіх сонячних елементів з рекордним рівнем коефіцієнта корисної дії.
Новий метод запропонувала команда фахівців з Національної лабораторії в Лос-Аламосі і Національного університету Тайваню.
Одноетапний метод покриття центрифугуванням з використанням рідкого розчинника сульфолан обіцяє стати вирішенням ключової проблеми, не дозволяла досі налагодити масове виробництво і комерціалізацію перспективної технології. Цим складом покривається попередник перовскита, з якого в ході хімічної реакції виникає перовскітовій кристал.
Процес дозволяє отримати фотоелементи великої площі з високою продуктивністю. В результаті виходять два модуля з великою активною областю, один близько 16 кв. см, другий майже 37 кв. см. їх ККД перетворення сонячного світла в електрику становить 17,58% і 16,06% відповідно. Крім того, у них високий експлуатаційний термін служби.
«Завдяки використанню сульфолан нам вдалося подолати ще одну перешкоду для промислового виробництва перовскітовіх фотоелементів: короткий виробничий інтервал, за який плівка повинна бути нанесена на підкладку, - пояснюють учені. - Зазвичай для отримання рівномірного шару цей процес не може виходити за рамки кількох секунд, проте у нас інтервал збільшився до 90 секунд».
Новий метод легко адаптується до існуючих методів виробництва, відзначають вони.