Кошик
330 відгуків
Гібридні сонячні електростанції+380969560034
+380 (96) 956-00-34
+380 (50) 956-00-34
+380 (93) 956-00-34
Київська обл., м. Вишневе, вул. Лесі Українки 50, Вишневе, Україна
«MAGUS - Альтернативна енергетика для Вашого будинку»
Залишити відгук

Як вибрати сонячну електростанцію?

Як вибрати сонячну електростанцію?

 

 

 

Як вибрати сонячну електростанцію

Автономна сонячна електростанція в Україні   Мережева сонячна станція в Україні

Якщо Ви замислюєтеся про те щоб придбати сонячну електростанцію, то ця стаття саме для Вас.

Безумовно, може виникнути багато питань на початковому етапі і це нормально.

У першу чергу потрібно розуміти, що існує мережева сонячна станція і автономна сонячна станція.

Мережева сонячна станція – призначена для генерації електроенергії безпосередньо в мережу. Вона дозволяє заощадити на власному електроспоживанні, а надлишок продавати в зовнішню мережу за "Зеленим" тарифом.

 
Мережева станція складається з:
 

Мережевий інвертор

  • Сонячні панелі
  • Інвертор
  • Система захисту, автоматика
 
Є певні переваги мережевої станції:
 
  • Продаж виробленої електроенергії за " Зеленим тарифом
  • Економія електроспоживання
 
Автономна сонячна електростанція (для тих, у кого немає можливості підключення до електромережі) – сонячні батареї генерують електроенергію в світлий час доби і заряджають акумуляторні батареї (АКБ), а надлишок виробленої електроенергії, що йде на споживання навантаження.
 
Автономна станція складається з:

Розподільний щиток, автономний інвертор, акумуляторні батареї

  • Сонячні батареї
  • Контролер заряду
  • Акумуляторні батареї (АКБ)
  • Інвертор
  • Система захисту, автоматика
 
Переваги автономної сонячної станції:
 
  • Часткова або повна незалежність
  • Економія електроспоживання
  • Резервне електроживлення, в разі відключення електрики
 
При виборі сонячної електростанції Вам потрібно звернути увагу на те, яке споживання енергії вона повинна покривати. Щоб зрозуміти, скільки потрібно сонячних панелей і скільки площі вони будуть займати, можна навести такий приклад: для системи електропостачання потужністю 1.5 кВт (6 панелей по 250 Вт), площа однієї панелі 1,64 м2*6 панелей = 9,84 м2 (близько 10 м2) площі даху, за умови правильної орієнтації покрівлі.
 
Обов'язково потрібно орієнтуватися, щоб батареї були розташовані в добре освітлених місцях, тобто на південь. Це збільшує ефективність вироблення електроенергії.
Також варто звернути увагу на стан і придатність вашої даху, адже одна сонячна батарея несе навантаження в 11-12 кг на 1 м2. Для установки сонячних панелей кут покрівлі повинен бути приблизно 30-450. Якщо ж покрівля не похила, а плоска або з меншим кутом нахилу, тоді Вам знадобиться опора для того, щоб зробити потрібний кут.
Деталі. Якщо Ви хочете продавати електроенергію в мережу за "Зеленим" тарифом, вам потрібно буде звернутися в Обленерго для того, щоб офіційно оформити станцію і з'ясувати, яка виділена потужність на Ваш будинок.
Питання ціни і комплектації також важливий. Визначте для себе яких результатів Ви хочете досягти, встановлюючи собі сонячну станцію. Це допоможе Вам і фахівцям все правильно і точно підібрати, спираючись на Ваші фінансові можливості.
Вартість обладнання залежить від якості матеріалу, потужності, параметрів і виробника. Підбір кількості панелей, схеми підключення виконується фахівцями з урахуванням місця установки. Це дуже важливо, оскільки правильно підключена і змонтована система працює без відхилень.
Не варто забувати і про пори року. Природно, що в холодну пору року або похмуру погоду, вироблення електроенергії зменшується, і якщо Ви хочете використовувати станцію як автономне джерело зокрема і в нічний час доби, то для цього Вам знадобляться акумуляторні батареї (АКБ).
Виходячи з ваших потреб, можна визначити, яка станція Вам потрібна. Вам підійде невелика сонячна станція, якщо електрика необхідно тільки навесні і влітку (це сезонний варіант). Якщо ж електроенергія потрібна круглий рік, тоді потрібна більш потужна станція.
Варто звернути свою увагу і на інвертор. Інвертор – пристрій для перетворення постійної напруги в змінну. Без нього робота сонячної станції неможлива. Щоб вибрати інвертор, потрібно спиратися на потужність і тип станції, для того щоб він був максимально ефективним.
Це саме той випадок, коли не потрібно економити. Адже хороший інвертор означає хорошу роботу сонячної станції. Якщо потужність інвертора, який Ви придбали, дозволяє, то з часом ви зможете збільшити Вашу сонячну станцію, додавши ще кілька панелей. Але якщо раптом Ви вирішите змінити щось по максиму, можна встановити додаткове обладнання з більшою потужністю, або замінити старе на нове.
Хочете собі сонячну електростанцію? 

Мережева сонячна електростанція в Україні

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner