Кошик
313 відгуків
Гібридні сонячні електростанції+380969560034
+380 (96) 956-00-34
+380 (50) 956-00-34
+380 (93) 956-00-34
Киевская обл., г. Вишневое, ул. Леси Украинки 50, Вишневе, Україна
«MAGUS - Альтернативна енергетика для Вашого будинку»
Залишити відгук

Три основних типи сонячних електростанції

Три основних типи сонячних електростанції
Три основних типи сонячних енергетичних систем

1. Мережева сонячна електростанція - також відомий як сонячна система з підключенням до міської мережі.

2. Автономна енергосистема - також відома як автономна сонячна електростанція.

3. Гібридна сонячна система - сонячна система, підключена до мережі, з акумулятором.

Спочатку ми опишемо загальні компоненти, використовувані всіма трьома типами, перш ніж більш детально розглянемо різні системи і те, як вони працюють.
Основні компоненти сонячної електростанції
Сонячні панелі
Сонячні панелі

Більшість сучасних сонячних панелей складається з безлічі кремнієвих фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів, сонячні елементи), які генерують електрику постійного струму (DC) з сонячного світла. Фотоелементи з'єднані разом всередині сонячної панелі і підключені до сусідніх панелей за допомогою кабелів. Примітка: у фотоелектричних елементах електрика виробляється сонячним світлом або випромінюванням, а не теплом. Сонячні панелі, також відомі як сонячні модулі, зазвичай з'єднуються разом в «ланцюжка», щоб створити так звану сонячну батарею. Кількість генерованої сонячної енергії залежить від декількох факторів, включаючи орієнтацію і кут нахилу сонячних панелей, ефективність сонячної панелі, плюс будь-які втрати через затінення, бруду і навіть температури навколишнього середовища.

Сонячні панелі можуть генерувати енергію в похмуру погоду, але кількість енергії залежить від «товщини» і висоти хмар, які визначають, скільки світла може пройти. Кількість світлової енергії відомо як сонячне випромінювання і зазвичай усереднюється за весь день, використовуючи термін пікові сонячні години (PSH). PSH або середні денні години сонячного світла в основному залежать від місця і часу року.

Сонячний інвертор
Сонячний інвертор

Сонячні панелі, що виробляють електрику постійного струму, який необхідно перетворити в електрику змінного струму (AC) для використання в наших будинках і на підприємствах. Це основна роль сонячного інвертора. В мережевий інверторної системі сонячні панелі з'єднані один з одним послідовно, і електрика постійного струму підводиться до інвертора, який перетворює потужність постійного струму потужність змінного струму. В системі микроинверторов кожна панель має свій власний микроинвертор, прикріплений до задній стороні панелі. Панель раніше виробляє постійний струм, але на даху перетворюється на змінний струм і подається прямо на електричний розподільний щит.

Існують також більш просунуті мережеві інверторні системи, в яких використовуються невеликі оптимізатори потужності, прикріплені до задньої частини кожної сонячної панелі. Оптимізатори потужності можуть контролювати і управляти кожною панеллю індивідуально і гарантувати, що кожна панель працює з максимальною ефективністю при будь-яких умовах.
Акумуляторні батареї
Акумуляторні батареї
Батареї використовуються для зберігання сонячної енергії, бувають двох основних типів: свинцево-кислотні (AGM & Gel) і літій-іонні. Доступно кілька інших типів, таких як проточні окислювально-відновні батареї і натрієво-іонні, але ми зупинимося на двох найбільш поширених. У більшості сучасних систем зберігання енергії використовуються акумуляторні літій-іонні батареї, і вони доступні в багатьох формах і розмірах, які можна налаштувати кількома способами. Ємність батареї зазвичай вимірюється в ампер-годинах (А*год) для свинцево-кислотних акумуляторів або в кіловат-годинах (кВт*год) для літій-іонних акумуляторів. Однак не вся ємність доступна для використання. Літій-іонні батареї зазвичай можуть забезпечувати до 90% своєї доступною ємності в день, в той час як свинцево-кислотні батареї зазвичай забезпечують лише 30% - 40% своєї загальної ємності в день, щоб продовжити термін служби батарей. Свинцево-кислотні батареї можна повністю розрядити, але робити це слід тільки в аварійних ситуаціях. Для автономних сонячних систем потрібні спеціалізовані автономні інвертори та акумуляторні системи, досить великі, щоб зберігати енергію протягом 2 або більше днів. У гібридних системах, підключених до мережі, використовуються більш дешеві гібридні (акумуляторні) інвертори, і потрібно тільки батарея, досить велика для забезпечення енергією від 5 до 10 годин (у нічний час) в залежності від споживання.
Мережеві сонячні електростанції
Мережеві сонячні електростанції

Мережеві або пов'язані з мережею сонячні системи на сьогоднішній день є найбільш поширеними і широко використовуються у будинках і на підприємствах. Ці системи не потребують батарейках, використовують сонячні інвертори або мікро-інвертори і підключені до комунальної електромережі. Будь-яка надмірна сонячна енергія, яку ви виробляєте, експортується в електричну мережу, і зазвичай платять зелений тариф. На відміну від гібридних систем, мережні сонячні системи не можуть працювати або виробляти електроенергію під час відключення електроенергії з причин безпеки. Оскільки відключення електроенергії зазвичай відбуваються при пошкодженні електромережі. Якщо сонячний інвертор все ще подає електрику в пошкоджену мережу, це може поставити під загрозу безпеку людей, усувають несправність в мережі. Більшість гібридних сонячних систем з акумулятором здатні автоматично відключатися від мережі і продовжувати подавати деяку потужність під час відключення електроенергії.

У мережній системі після подачі електрики на розподільний щит відбувається наступне:

Лічильник обліку вироблення і споживання.

Надмірна сонячна енергія проходить через лічильник, який підраховує, скільки енергії ви експортуєте або імпортуєте (купуєте).

Електромережу

Електроенергія, яка відправляється в мережу з вашої сонячної системи, може потім використовуватися іншими споживачами в мережі (вашими сусідами). Коли ваша сонячна система не працює або ви споживаєте більше електроенергії, ніж виробляє ваша система, ви почнете імпортувати або споживати електроенергію з мережі.

Автономна сонячна система
Автономна сонячна система

Автономна система не підключена до електромережі і тому вимагає акумуляторів. Автономні сонячні системи мають бути спроектовані таким чином, щоб вони виробляли достатньо енергії протягом року і мали достатню ємність батареї для задоволення потреб будинку навіть у розпал зими, коли зазвичай набагато менше сонячного світла. Висока вартість батарей і автономних інверторів означає, що автономні системи набагато дорожче, ніж мережеві системи, і тому, як правило, вони необхідні тільки в більш віддалених районах, де немає можливості живлення від електромережі.

Акумуляторна батарея

В автономній системі немає громадської електромережі. Як тільки сонячна енергія буде використовуватися приладами у вашій власності, вся надлишкова енергія буде відправлена у ваші акумуляторні батареї. Як тільки батарея повністю зарядиться, вона перестане отримувати енергію від сонячної системи. Коли ваша сонячна система не працює (вночі або в похмурі дні), ваші прилади будуть споживати енергію від батарей.

Резервний генератор

У періоди року, коли батареї розряджені, а погода дуже похмура, вам, як правило, знадобиться резервне джерело живлення, наприклад резервний генератор або генераторна установка. Розмір генераторної установки (вимірюється в кВА) повинен бути достатнім для живлення вашого будинку і одночасної зарядки акумуляторів.

Гібридна система
Гібридна система

Сучасні гібридні системи об'єднують в собі сонячні батареї та акумулятори і тепер доступні в різних формах і конфігураціях. Із-за зниження вартості зберігання акумуляторів системи, які вже підключені до електромережі, можуть також почати використовувати акумулятори. Це означає можливість накопичувати сонячну енергію, генеровану вдень, і використовувати її вночі. Коли запасена енергія виснажується, мережа використовується як резерв, дозволяючи споживачам отримати електроенергію з двох джерел. Гибридные системы также могут заряжать батареи, используя дешевую электроэнергию в ночное время (обычно с полуночи до 6 утра).

Аккумуляторная батарея

В гибридной системе, когда солнечная энергия используется приборами в вашей собственности, любая избыточная мощность будет отправлена в аккумуляторный блок. Как только аккумуляторная батарея будет полностью заряжена, она перестанет получать энергию от солнечной системы. Затем энергия от батареи может быть разряжена и использована для питания вашего дома, обычно в пиковый вечерний период, когда стоимость электроэнергии обычно является самой высокой.

Счетчик и электросеть

В зависимости от того, как настроена ваша гибридная система и позволяет ли это ваша коммунальная служба, после полной зарядки аккумуляторов избыточная солнечная энергия, которая не требуется вашим приборам, может быть экспортирована в сеть через ваш счетчик по зеленому тарифу. Когда ваша солнечная система не используется, и если вы использовали мощность своих батарей, ваши приборы начнут получать энергию из сети.

Не можете выбрать? Наши специалисты помогут Вам подобрать оптимальный вариант солнечной электростанции для вашего частного дома, проекта и промышленности.
Залишайте заявку і ми зателефонуємо Вам найближчим часом.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner